Przebudowa obiektów przemysłowych

Materiałem, najczęściej stosowanym do budowy obiektów przemysłowych, jest stal, gdyż wyróżnia się przede wszystkim bardzo dobrą wytrzymałością, umiejętnością przenoszenia obciążeń, trwałością oraz wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Co ważne jednak – konstrukcje oparte na stali pozwalają na szybkie i sprawne przeprowadzanie różnego rodzaju przebudów czy modernizacji.

Konstrukcje halowe i ich modyfikacja

konstrukcje haloweDotyczy to zwłaszcza hal produkcyjnych, które na początku powstania danej firmy mogły być wykonane w sposób jak najprostszy, z czasem następuje jednak konieczność wprowadzenia pewnych zmian. Przebudowa może być też podyktowana po prostu tym, że dany obiekt nadaje się do renowacji ze względu na zmianę funkcji budynku. Konstrukcje halowe mogą być przebudowywane i modyfikowane w różny sposób. Wymienić tu można usuwanie konkretnych elementów lub ich wymianę – na przykład dźwigarów. Można przeprowadzić także podmianę słupów czy belek, aby uzyskać inne wymiary konstrukcji. Istnieje również możliwość zastępowania starych rozwiązań za pomocą nowych technologii, takich jak podwieszany sufit. Doświadczone ekipy budowlane specjalizujące się w konstrukcjach stalowych nie powinny mieć problemu z przeprowadzeniem żadnej z wymienionych czynności. Wielkim plusem jest bowiem lekkość takich konstrukcji, która sprawia, że wszelkie zmiany nie wiążą się z żadnym wysiłkiem. Bez problemu można dodać na przykład nowe stropy i połączyć je z istniejącą już konstrukcją.

konstrukcje haloweMożna też budować nowe fundamenty obok już istniejących i w prosty sposób wykonać dobudówkę do konstrukcji. Pamiętajmy jednak, aby przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian zweryfikować, czy są one zgodne z obowiązującymi normami budowlanymi. Każda modernizacja powinna być przede wszystkim bezpieczna dla późniejszego użytkowania obiektu. Jeśli dany budynek jest naprawdę stary, upewnijmy się, czy posiada on konieczne wyjścia ewakuacyjne oraz zabezpieczenia przeciwpożarowe – jeżeli nie, to one powinny w pierwszej kolejności zostać wykonane. Można przeprowadzić także modernizację przewodów wentylacyjnych, na przykład z wentylacji grawitacyjnej na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Możliwości modernizacji jest naprawdę wiele – wszystko po to, aby uzyskać budynek, który będzie jak najlepiej spełniał nie tylko nasze oczekiwania, ale także ogólne normy bezpieczeństwa.

Warto wykonanie tych zadań powierzyć profesjonalnym firmom, które wszystkie prace przeprowadzą szybko i sprawnie. Upewnijmy się, czy posiadają one doświadczenie w tego typu zadaniach.