You are currently viewing Przepompownia ścieków – co i jak?

Przepompownia ścieków – co i jak?

Produkowane przez producentów przepompownie mogą mieć dwa zastosowania. Po pierwsze, mogą służyć odprowadzaniu ścieków bytowych, po drugie – zanieczyszczonych wód, na przykład tych pochodzących z opadów atmosferycznych. Niezależnie od tego, każda taka przepompownia musi odznaczać się wysoką jakością, aby nie stanowić żadnego problemu dla środowiska.

Przepompownia ścieków w gospodarstwie domowym

przepompownia ściekówW końcu w cenie są rozwiązania ekologiczne, dlatego takie też proponują producenci. Z tego względu zbiornik takiej przepompowni musi być wykonany z bezpiecznych materiałów oraz odznaczać się całkowitą szczelnością, która zapobiegnie wydostaniu się ścieków do gleby, co mogłoby zatruć środowisko. Dobra przepompownia ścieków, która może być stosowana przy gospodarstwie domowym, posiada najczęściej pompy rozdrabniające, które pomagają uporać się z fekaliami. Ponadto konieczny jest system automatycznego sterowania, składający się z wyłączników pływakowych oraz szafek zasilająco-sterujących, dzięki czemu zawsze istnieje kontrola nad pracą takiej przepompowni. Kontrola automatyczna – użytkownik nie musi tutaj w żaden sposób ingerować, aby mieć pewność, że wszystko działa jak najbardziej prawidłowo! Jeżeli szukamy przepompowni, która pozwoli na odprowadzanie ścieków bytowych z naszego kilkuosobowego gospodarstwa domowego, spójrzmy na oferty producentów, którzy proponują urządzenia o wydajności między 2,5 m3 a 30m3/godz.

przepompownia ściekówTa wydajność całkowicie wystarczy do naszych zastosowań. Taka minipompownia sprawdzi się także przy małych zakładach pracy czy małych obiektach biurowych – tj. takich, które zatrudniają jedynie kilku pracowników. W przypadku większych zbiorowości taka wydajność będzie już zbyt mała. Przy wyborze przepompowni należy zwracać też uwagę na jej przeznaczenie – większość urządzeń dopuszcza jedynie pracę ze ściekami fekalnymi, nie zaś z zanieczyszczeniami włóknistymi oraz mineralnymi. Warto mieć to na uwadze, gdyż takie zanieczyszczenia mogłyby uszkodzić urządzenie. Jeśli obawiamy się, że praca przepompowni będzie wiązać się z nieprzyjemnymi zapachami – możemy pozbyć się tych obaw od razu. Każda minipompownia jest bowiem wyposażona w specjalny kominek wywiewny. Jeśli chcemy, możemy też podłączyć urządzenie do instalacji wentylacji domowej. Wszystko zależy od naszych oczekiwań.

Producent bez problemu się do nich dostosuje – abyśmy mieli jak najlepszy komfort mieszkania w naszym domu. Dzięki przepompowni ścieków nie będziemy musieli się już martwić o ich odprowadzanie. Jest to rozwiązanie korzystne, które warto wziąć pod uwagę.