You are currently viewing Rekuperacja modna, bo skuteczna

Rekuperacja modna, bo skuteczna

O jakości powietrza w domach, czy w pomieszczeniach służbowych mówi się w ostatnim czasie coraz więcej. A wszystko za sprawą tego, że skuteczna wentylacja nie tylko gwarantuje nam komfort, ale też zdrowsze dla naszego układu oddechowego warunki. Montowane kanały wentylacyjne sprawiają, że zawsze mamy we wnętrzu optymalne powietrze. Aby do tego było jeszcze oszczędniej stosuje się gruntowy wymiennik ciepła. Wtedy rekuperacja osiąga optymalne wartości.

Rekuperator- czyli urządzenie odzyskujące
rekuperatorW wentylacji kluczowym elementem jest sprawny obieg powietrza. Powietrze, które nasycone jest między innymi silnie dwutlenkiem węgla odprowadzane jest z naszych pomieszczeń. Wraz z nim jednakże ucieka z naszego domu czy mieszkania część ciepła. Dzięki rekuperacji nie musi jednak ono zostać przez nas utracone. Rekuperator jest bowiem urządzeniem, które uciekające ciepło zatrzymuje, aby następnie przekazać je powietrzu, które z zewnątrz do naszego domu czy mieszkania ma trafić.
Jeśli i my zdecydujemy się na skorzystanie z takiego rozwiązania, musimy od samego początku zdecydować się na współpracę z fachowcami. W praktyce rekuperatory bywają różne i nie każde w naszych warunkach mogą zapewnić nam optymalny efekt. Bo skąd na przykład mamy wiedzieć, czy lepszy dla nas będzie rekuperator z czynnikiem pośrednim, czy może z ruchomym wypełnieniem.

W wyborze niewątpliwie podpowie nam fachowiec. I to dzięki niemu faktycznie uda się nam ograniczyć straty ciepła spowodowane instalacją wentylacji w budynku.