You are currently viewing Remont balkonu – wybór nowych balustrad

Remont balkonu – wybór nowych balustrad

Kilka lat temu przeprowadziłam się z mężem do domku jednorodzinnego który otrzymałam w spadku po dziadkach w Warszawie. Była to stara, murowana budowla, która wymagała generalnego remontu.

Piękne, kute warszawskie balustrady

balustradyKonieczne było załatanie dachu, wymiana elewacji, zainstalowanie ogrzewania centralnego gdyż w pomieszczeniu znajdowała się tylko koza. Pracy było sporo. Jedne co mogło pozostać to piękne ogrodzenia kute wokół dużego ogrodu. Zaczęliśmy od tego czego dom wymagał natychmiast czyli wszelkich modernizacji wnętrza. Przede wszystkim wymiany wymagały podłogi, konieczny był także zakup nowych mebli i malowanie ścian. Były to najprostsze zadania bowiem założenie paneli trwa bardzo krótko, a samo malowanie ścian nie jest problemem tym bardziej, że nie było konieczności zdzierania żadnych tapet czy skuwania kafli. Na koniec zostawiliśmy sobie wygląd zewnętrzny. Najwięcej problemu przysporzył nam taras. Długo zastanawialiśmy się co będzie najlepsze na podłoże płytki, a może drewno? Ja bardzo chciałam, abyśmy założyli deski kompozytowe ponieważ nie wymagają one renowacji jak drewno, a prezentują się lepiej niż kafelki. Jednak nie pasowały one do naszego ogrodzenia oraz bramy w związku z tym zostaliśmy przy płytkach. Problem jednak był gdy trzeba było wybrać balustrady warszawa, ponieważ ciężko było znaleźć coś pasującego do reszty płotów.

W końcu znaleźliśmy firmę, która zrobiła nam piękne kute balustrady na zamówienie, z grotami i rozetami co idealnie pasowało do reszty zewnętrznej aranżacji. Dom utrzymany został odrobinę w starym stylu jednak mimo to prezentował się świetnie na tle innych takich samych, nowoczesnych budowli.