You are currently viewing Różne warianty kabin prysznicowych

Różne warianty kabin prysznicowych

W upalne dni po powrocie z pracy każdy marzy o tym by wziąć chłodny, orzeźwiający prysznic. Dzięki temu można się odświeżyć, zrelaksować i poczuć zdecydowanie lepiej. Jednak by w pełni komfortowo móc się odświeżyć to potrzebna jest nie tylko letnia woda i dobre kosmetyki, ale także dobrze dobrana kabina prysznicowa. Obecnie można przebierać w ich kształtach, a nawet kolorach.

Modne i praktyczne kabiny

kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątneCo znaleźć można w katalogach łazienkowych? Modne są obecnie praktyczne kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątne. Zwykle montowało się kabiny narożne. Związane to było z tym, że łazienki w blokach są bardzo małe i nawet wciśnięcie tam kabiny (nie wspominając o wannach) było problematyczne. Kabina narożna zajmowała najmniej miejsca i najłatwiej się ją montowało. Teraz jednak kiedy metraże łazienek są większe można pokusić się o kabiny prostokątne, jak i kwadratowe. Są większe, zatem branie w nich kąpieli jest przyjemniejsze. W tym kształcie dostępne są zarówno kabiny z brodzikiem, jak i typu walk-in, z podłogowym odpływem wody. Takie kabiny nie mają także sufitu, są otwarte. Dzięki temu w środki kabiny nie jest tak gorąco i bardzo ona nie zaparuje. To też dobra opcja dla wysokich osób, które często mieszczą się w kabinach na styk. Kabiny z brodzikiem mogą za to mieć zadaszenie. W środku wtedy mają wiatraczek, który zapewnia wentylacje. Takie kabiny często mają siedzisko, co jest dużym ułatwieniem dla osób starszych i niepełnosprawnych.

kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątneNie muszą zatem stać podczas brania prysznica, tylko mogą wygodnie usiąść. Zamykana kabina może pełnić też rolę sauny czy masażera. Na ściance z baterią prysznicową zamocowane są także dysze do biczy wodnych. Warto wiedzieć, że nie trzeba decydować się na białe kabiny z przeźroczystymi ściankami. Modne są na przykład kabiny czarne, jak i te z częściowo piaskowanego szkła. Dzięki temu kabina prysznicowa nie tylko będzie bardzo funkcjonalna, ale także będzie stylowo się prezentowała w pomieszczeniu. To ważne szczególnie dla właściciela nowego mieszkania lub domu, jak również dla osób, które lubią oryginalne i niestandardowe rozwiązania aranżacyjne. Na pewno w dobrych sklepach budowlanych lub w salonach łazienkowych można znaleźć takie rozwiązania.

Kończąc rozważania, nie trzeba inwestować w białe kabiny narożne, kiedy można kupić kabiny w kształcie prostokąta, z czarnym brodzikiem, czy z funkcją masażu wodnego. Im lepszą kabinę prysznicową się kupi tym chętniej i przyjemniej będzie można wskoczyć pod prysznic i wziąć orzeźwiającą kąpiel latem podczas upałów.