You are currently viewing Sprawne sprzątanie biura

Sprawne sprzątanie biura

Codziennie przez biuro może przewijać się setki osób. Są to nie tylko pracownicy, ale także klienci, partnerzy biznesowi, czy serwisanci sprzętu. W związku z tym podłogi, ściany, czy meble biurowe niszczą się i zanieczyszczają o wiele szybciej niż te w domu.

Dlaczego warto zatrudnić ekipę do posprzątania?

sprawne pranie ekstrakcyjne biura w warszawieTrzeba je czyścić regularnie i dokładnie, tak by nie zalegał na nich kurz, a całość robiła dobre wrażenie. Jak się do tego dobrze zabrać, by osiągnąć najlepsze efekty? Na pewno ważne jest mycie podłóg i czyszczenie wykładzin. Jeśli podłoga jest z tworzywa sztucznego lub szlifowanego betonu to można ją czyścić mechanicznie przy użyciu specjalnych urządzeń. Podłogi drewniane lepiej jest zamiatać miękką miotłą oraz myć mopem z dodatkiem olejowego płynu czyszczącego. Olej nabłyszczy i natłuści drewno, jak również zabezpieczy je przed wilgocią. Jeśli mamy dywany, czy wykładziny to warto postawić na sprawne pranie ekstrakcyjne biura w Warszawie. Czyszczenie specjalnym odkurzaczem polega na tym, że pod wysokim ciśnieniem we włókna wtłacza się wodę z płynami czyszczącymi, a następnie szybko ją odsysa wraz z zanieczyszczeniami. W ten sposób można dogłębnie odświeżyć tapicerkę, pozbyć się roztoczy, uporczywych plam, a także sprawić, że jej kolor znowu będzie intensywny.

sprzątanie biuraPranie ekstrakcyjne można zastosować też na meblach z tapicerką np. fotelach, czy kanapach. Druga kwestia to sprzęt komputerowy – w biurze nie może go zabraknąć. Wiadomo, że elektronika i woda się nie lubią, w związku z tym najlepiej jest czyścić sprzęt na sucho czy użyciu miękkiej ściereczki. Polecane są też specjalne spraye i nawilżane chusteczki, pozwalające na pozbycie się zaschniętych i starych plam. Warto zadbać przede wszystkim o klawiaturę komputerów, bo tam zazwyczaj gromadzi się najwięcej brudu (między klawiszami). Trzecia kwestia to czyszczenie miejsc, o których zwykle się zapomina. Są to na przykład maskownice na kable, dyplomy firmowe oprawione w ramkę, czy też stojaki i organizery biurkowe. Na nich także zbiera się masa kurzu i brudu, a mało kto o nich myśli podczas zamiatania, czy ścierania podłóg. Czyszczenie biura warto wykonywać kompleksowo.

Należy zadbać o czyste wykładziny i podłogi, estetycznie prezentujące się meble, jak i zadbany sprzęt komputerowy. W ten sposób biuro będzie przyjaznym miejscem do pracy, jak również będzie sprawiało dobre wrażenie na klientach i kontrahentach. Najlepiej jest robić akcję sprzątania przynajmniej dwa razy na tydzień, a raz na kilka miesięcy wykonać większe prace np. mycie okien, czy polerowanie podłogi.