You are currently viewing Tapicerstwo meblowe – ciekawe informacje

Tapicerstwo meblowe – ciekawe informacje

W każdym salonie można zobaczyć wygodną kanapę lub narożnik, często z funkcją spania. Do tego w komplecie są fotele z pufami do położenia nóg. W jadalni są krzesła z wysokim oparciem, a w biurze regulowane fotele na kółkach. Dzięki nim można komfortowo siedzieć przy biurku, stole jadalnianym, czy oglądać telewizję w pozycji półleżącej.

Tapicerstwo cieszy się powodzeniem

tapicerstwo meblowe Nie da się ukryć, że meble tapicerowane są po prostu bardzo wygodne, a do tego ładne. Nic zatem dziwnego, że fachowe tapicerstwo meblowe w Łodzi cieszy się coraz większym powodzeniem. Tapicer zajmuje się zarówno wykonywaniem nowych, jak i renowacją starych mebli. W przypadku nowych elementów wyposażenia wnętrz klienci często zamawiają tapicerowane zagłówki do łóżka. Dzięki nim łóżko wygląda na bardziej eleganckie i stylowe. Miękkie obicie na zagłówku jest też praktyczne – jest o co oprzeć poduszkę, która też nie będzie się przesuwać w nocy. Dodatkowo można wykonać pasujące materiałowe obicie dla zakończenia łóżka, które pełni przede wszystkim funkcje dekoracyjne. Zdecydowanie częściej tapicer dokonuje renowacji mebli. Na taki krok decydują się osoby, które mają drogie lub zabytkowe meble i nie chcą się z nimi rozstawać. Także kiedy np. fotel ma zniszczoną tapicerkę ale jest wyjątkowo wygodny można po prostu zmienić materiał na nowszy i gotowe.

tapicerstwo meblowe Dobry tapicer nie tylko profesjonalnie obłoży mebel tkaniną, ale i dobierze sam rodzaj i kolor materiału do gustu klienta. Na przykład osoby mające w domu zwierzęta powinny celować w tkaniny łatwe do czyszczenia, na których nie będzie osadzało się futro psa lub kota. Czyli np. welur nie będzie dobrym wyborem. Z kolei osoby którym zależy przede wszystkim na tkaninie wysokiej jakości i aspekcie estetycznym mogą celować w meble obite skórą naturalną lub sztuczną. Warto zaznaczyć, że dobry tapicer jest w stanie zregenerować i naprawić skórzaną tapicerkę, zatem nie zawsze jest konieczność wymiany całego poszycia. Dzięki temu mebel zostanie szybko i tanio naprawiony, a potem wróci do klienta w lepszym stanie. Z naprawą tapicerek materiałowych na pewno jest większy problem, bo pojawia się kłopot z widocznością szwów po naprawie.

Reasumując, fachowy tapicer meblowy jest w stanie wykonać takie prace jak stworzenie tapicerowanego zagłówka do łóżka, wykonanie nowego obicia na rozkładaną kanapę, czy regeneracja i odświeżenie tapicerki skórzanej bez jej wymiany. Wszystko zależy od tego jak bardzo dany mebel jest zniszczony i jakiej zmiany życzyłyby sobie zamawiający. Od tego zależy też cena usługi.