You are currently viewing W jaką automatykę wyposażyć swoją bramę?

W jaką automatykę wyposażyć swoją bramę?

Wymieniając starą bramę na nową często decydujemy się na wybór nie tylko ciekawego kształtu, wykonanego z trwałego materiału, ale również zastosowanie w niej automatyki, która jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Bez względu na to jaka na zewnątrz panuje pogoda, bezproblemowo można otworzyć swoją bramę za pomocą pilota.

Automatyka dobrana do przęsła

automatyka do bramJest to także dodatkowe bezpieczeństwo, ponieważ nikt z zewnątrz nie będzie w stanie przedostać się na teren posesji. Odpowiednio dobrany napęd znacznie usprawnia codzienne czynności. Brama automatyczna jest aktualnie uważana za standard w nowoczesnych bramach. Jednak aby odpowiednio wykonywała swoje zadania musi posiadać siłowniki dobrze dopasowane do typu bramy i jej parametrów. Inny typ napędu zastosujemy w przypadku posiadania bramy przesuwnej, a inny gdy mamy bramę skrzydłową. Każda z nich potrzebuje innego systemu napędzającego, który poradzi sobie z dużym ciężarem. Kiedy poszukiwana jest niezawodna automatyka do bram należy pamiętać, by przede wszystkim sprawdzić wagę i szerokość przęsła. Dopiero później poszukuje się modelu spełniającego kryteria. Podczas sprawdzania specyfikacji warto jednak wziąć urządzenie o większej nośności, ponieważ warunki atmosferyczne obciążając bramę powodują nacisk na siłowniki. Wpływa to na ich szybsze zużycie bądź nawet zepsucie mechanizmu blokując całą konstrukcję.

automatyka do bramJeśli kupujący zamierza samodzielnie dokonać montażu warto poszukać producenta, który oferuje centrale o prostej budowie, która poprzez uczenie mechaniczne dopasowuje parametry swojej pracy do obciążenia bramy. Możliwy jest również zakup urządzeń wyposażonych w inteligentne czujniki informujące bramę o przeszkodzie i zatrzymujące ją za pomocą specjalnego hamulca. Najnowsze systemy automatyki posiadają także moduły GSM pozwalając użytkownikom na otwieranie bramy za pomocą SMSa, kiedy znajdują się oni w pobliżu domu. Ich eleganckie wykończenia pasują zarówno do tradycyjnych bram drewnianych, jak i nowoczesnych przęseł wykonywanych na zamówienie. Wyposażanie bramy w automatykę jest procesem długotrwałym. Chociażby ze względu na poszukiwanie właściwego modelu napędu, który poradzi sobie z obciążeniem i długością przęsła. Ważne jest również jego solidne wykonanie oraz profesjonalny montaż, który nie należy do najłatwiejszych.

Chyba, że producent dopasował swój produkt do potrzeb klienta i możliwie jak najbardziej go zautomatyzował pozwalając samodzielnie ustalać parametry pracy. W innych przypadkach najlepiej żeby montaż wykonywał profesjonalny elektryk, który znacznie szybciej i precyzyjniej wykona zadanie.