W jaki sposób powinno się montować maszyny?

Relokacja maszyn przemysłowych oraz produkcyjnych, zawsze kończy się koniecznością ich odpowiedniego montażu. W tym celu, szczególnie często korzysta się z pomocy profesjonalistów, którzy są wstanie wykonać taki montaż, zgodnie z odgórnie ustalonymi zasadami.

Jak montuje się maszyny?

Ważne jest jednak, aby wszystkie zadanie związane z relokacją maszyn zlecić jednemu wykonawcy. Tylko w ten sposób, będzie można uniknąć sytuacji, w której to dany wykonawca, chce się uchylić od odpowiedzialności, na przykład za nieprawidłowe zamontowanie danej maszyny. Odpowiednio dobrany wykonawca, będzie w stanie nie tylko poradzić sobie bezproblemowo z relokacją maszyn, ale także z ich odpowiednim zabezpieczeniem na czas transportu, samym transportem, oraz ich ponownym podłączeniem po ich montażu. Aby mieć pewność, ze kompleksowy montaż maszyn zostanie zakończony powodzeniem, bardzo ważne wydaje się zwrócenie uwagi na kilka bardzo ważnych czynników, o których nigdy nie powinno się zapominać. Pierwszym jest z pewnością prawidłowo i szczegółowo wykonana inspekcja miejsca, gdzie dane maszyny mają zostać podłączone. Jednym z częściej występujących w tym kontekście problemów, okazuje się być na przykład brak odpowiednich złączy, które wymagane są do podłączenia konkretnej grupy maszyn.

Bardzo ważne jest również przeprowadzenie drobiazgowej analizy DTR i to każdej maszyny z osoba. DTR, będąca w dużym uproszczeniu bardziej rozbudowaną instrukcją obsługi profesjonalnych masz, zawiera szczegółowe informacje na temat relokacji danej maszyny. Wykonawca takiej relokacji, niezależnie, od posiadanego doświadczenia, powinien zapoznać się z taką właśnie instrukcją, która w przypadku każdej maszyny, prezentować się może zupełnie inaczej. Dopiero w takiej sytuacji, możliwe jest wykonanie właściwego montażu, który może być wykonywany oczywiście na różne sposoby. Ważne, aby do montażu delegować osoby, posiadające specjalizację w różnych dziedzinach tj elektryce, hydraulice, czy też automatyce, którzy będą odpowiedzialni za realizację kolejnych etapów montażu. W obecnym czasie, znacznie więcej uwagi niż kiedykolwiek wcześniej, przykłada się do odpowiedniej realizacji procesu relokacji maszyn. Chodzi przede wszystkim o to, aby uniknąć w czasie realizacji tego problemu wszelkich, nawet pozornie drobnych błędów, które wpłynąć mogą na prawidłowość działania maszyn, po ich podłączeniu. Realizacją takich właśnie zadań, powinni się zająć przede wszystkim profesjonalne firmy, posiadających pracowników specjalizujących się w różnych dziedzinach, oraz przetestowanie już podłączonej maszyny.

Po więcej o montowaniu maszyn zapraszamy na www.kon-tech.com.pl.