You are currently viewing Wakacyjny wyjazd z przenośnym agregatem gazowym

Wakacyjny wyjazd z przenośnym agregatem gazowym

Sposobów na spędzanie wolnego czasu z rodziną jest całe mnóstwo. W zależności od preferencji niektórzy wolą wyjazd do hotelu z usługą all inclusive, gdzie będą mogli całymi dniami odpoczywać, czekając jedynie na kolejne serwowane im posiłki, inni z kolei wolą aktywnie spędzać czas podczas wyjazdu w góry lub nad jezioro.

Agregaty jako źródło zasilania

agregaty gazoweDla najbardziej wytrawnych jednak turystów zarezerwowane są wyjazdy na łono natury, gdzie będą skazani na łaskę pogody oraz na własne umiejętności surwiwalowe. Rodzinny wyjazd pod namiot wiąże się więc z koniecznością przygotowania odpowiedniego sprzętu. Ponieważ żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, wyjazd w totalną dzicz z jednym scyzorykiem i krzesiwem do rozpalania ognia raczej nie wchodzi grę. Zamiast tego zabieramy odpowiedni ekwipunek pozwalający nam wygodnie spędzić weekend z najbliższymi oraz jakieś źródło zasilania – większość współczesnych urządzeń potrzebuje w końcu dostępu do prądu, którego próżno szukać w środku lasu lub gdzieś wysoko w górach. Na taki rodzinny wyjazd świetnie nadają się przenośne agregaty gazowe, które mogą stanowić doskonałe źródło zasilania dla sprzętu elektronicznego, mobilnego oświetlenia czy też kuchenki polowej służącej do przygotowywania posiłków.

agregaty gazoweMały agregat mobilny waży między dwudziestoma a pięćdziesięcioma kilogramami, dlatego świetnie sprawdzi się jako źródło zasilania w kamperze lub nawet większym samochodzie osobowym. Generuje standardowe napięcie 230 V, a zatem stanowi doskonałe źródło zasilania energii dla wszelkich laptopów, telefonów, tabletów czy aparatów fotograficznych lub też wspomnianej kuchenki elektrycznej. Jedna butla gazowa spokojnie wystarczy, żeby zapewnić prąd na jeden wyjazd weekendowy dla kilkuosobowej rodziny. Agregaty wyposażone w systemy zabezpieczeń, co czyni je urządzeniami wyjątkowo bezpiecznymi, dlatego można je ze spokojem zabrać w każdą podróż w nawet najbardziej wymagające warunki atmosferyczne. Oczywiście, przed każdym wyjazdem niczemu nie zaszkodzi wykonanie rutynowej kontroli w celu sprawdzenia, czy urządzenie jest w pełni sprawne, żeby uniknąć przykrej niespodzianki po dotarciu do celu. Przed samym zakupem sprzętu warto też zrobić odpowiednie rozeznanie i zainwestować w maszynę od sprawdzonego producenta, który gwarantuje również usługi serwisowe swoich produktów.

Dzięki agregatowi mobilnemu wyjazd na łono natury może się okazać świetną zabawą dla całej rodziny – w razie wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych zapewni on pracę urządzeniom elektrycznym, z którymi można się bezpiecznie skryć we wnętrzu namiotu i oddać ciekawym rozrywkom, takich jak oglądanie filmów czy seriali, a także granie w rozmaite gry komputerowe.