Wybór blachodachówki na pokrycie dachowe

Choć dachówki ceramiczne wyróżniają się najdłuższą tradycją, współcześnie do wykonywania pokryć dachowych wykorzystuje się też inne materiały – mogą to być na przykład płytki dachowe, ale też dachówka cementowa lub blachodachówka. Każdy z wymienionych materiałów ma coś, co go wyróżnia spośród innych.

Jakie blachodachówki znajdziesz we Wrocławiu?

stalowa blachodachówkaChoć wydaje się, że blachówka ceramiczna jest najbardziej estetyczna, pozostałe pokrycia w niczym od niej nie odbiegają. Stalowa blachodachówka z Wrocławia prezentuje się bardzo dobrze nie tylko na nowoczesnych budynkach, ale też na zabytkowych obiektach. Oprócz estetycznego wyglądu, który posiada dzięki ciekawym kształtom i głębokim kolorom, wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi. Dach ze stali odznacza się dużą odpornością na korozję, nawet w miejscach, które były przecinane – dlatego mimo upływu czasu, dach z blachodachówki wciąż prezentuje sobą wysoki poziom. Ponadto zastosowanie stali wysokiej jakości sprawia, że blacha jest też odporna na duże obciążenia spowodowane opadami – na przykład śniegiem, który w dodatku – gdy zamarznie – może zwiększyć swój ciężar.

blachodachówkaProducenci, zdając sobie sprawę z tego, jak różne są oczekiwania klientów, proponują szeroki asortyment blachodachówki nie tylko pod względem kolorystycznym, ale także jeśli chodzi o kształty dachówek. Wśród propozycji znajdują się na przykład blachodachówki przypominające karpiówkę – jest to więc rozwiązanie dla osób, którym zależy na uzyskaniu klasycznego, docenionego przez tradycję efektu. Taka blacha dobrze sprawdzi się przy dachach, których kąt nachylenia wynosi więcej niż 30 stopni – wówczas dachówka będzie dobrze wyeksponowana. Lekkość takiej dachówki sprawi, że montaż – nawet na pochylonym dachu – będzie prosty i bezpieczny. W przypadku, gdy nasz dach nie jest prosty, a wyróżnia się bardziej skomplikowaną formą architektoniczną, możemy pomyśleć o zakupie blachodachówki modułowej. To panele, które tworzą dwa rzędy dachówek – dzięki takim modułom zdecydowanie przyspieszymy prace nad pokryciem dachowym. Zaletą tego rozwiązania jest też to, że cięcie arkuszy w taki sposób sprawia, że ograniczamy straty materiałowe.

Wśród propozycji producentów znajdują się też blachówki faliste, pokryte dodatkowo specjalną matową lub połyskliwą powłoką, dzięki czemu możemy uzyskać dowolny, wybrany przez siebie efekt. Przed zakupem blachodachówki najlepiej jednak spojrzeć na to, jak dany jej rodzaj prezentuje się na dachu budynku – producenci uważają, że wówczas efekt jest o wiele lepszy niż wtedy, kiedy oglądamy pojedynczą dachówkę w sklepie z materiałami budowlanymi.