Wybór bramy przemysłowej

Obecnie popularnością cieszą się bramy przemysłowe o modułowej budowie – a to dlatego, że możliwe jest dzięki temu uzyskanie dowolnego wyglądu bramy. Segmenty wykonywane są z paneli stalowych, jednak istnieje także możliwość zamówienia bramy wykonanej z paneli aluminiowych. Wszystko zależy jedynie od naszych oczekiwań. To samo dotyczy także kwestii automatyki.

Najlepsze bramy przemysłowe – zalety

 bramy rolowaneWybór napędów i systemów sterowania, jak i urządzeń kontroli dostępu, jest naprawdę szeroki. Bez problemu znajdziemy więc rozwiązania, które zapewnią nam całkowity komfort obsługi, niezależnie od upływających lat użytkowania bramy. Polecane bramy rolowane posiadają też najczęściej dodatkowe wejście, które sprawia, że możemy dostać się do pomieszczenia bez otwierania całej bramy. Niektórzy mogliby się obawiać, że brama zaczęłabym podnosić się do góry przy otwartych drzwiach, co koniec końców doprowadziłoby do poważnej awarii, jednak takie obawy są całkowicie bezpodstawne. Jeżeli bowiem decydujemy się na bramę z dodatkowymi drzwiami, producenci montują specjalne czujniki otwarcia drzwi, które kontrolują drzwi podczas automatycznego otwierania bramy. Dzięki temu brama przemysłowa może odznaczać się niezawodnością działania. Bramy są też odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, ponieważ stosuje się do ich produkcji stal ocynkowaną, którą dodatkowo pokrywa się specjalnymi farbami.

 bramy rolowaneMożemy zdecydować się jednak nie tylko na panele całkowicie wykonane ze stali, ale też na bramy, które posiadają przeszklenia, dzięki czemu do wnętrza dostaje się więcej naturalnego światła. Rozświetlenie pomieszczenia naturalnym, dziennym światłem, z pewnością poprawi samopoczucie pracownikom i zdecydowanie podniesie komfort pracy. Nie ma też żadnych obaw, że panele szklane można by łatwo uszkodzić. Nie są one bowiem wykonywane z klasycznego szkła, a z poliwęglanu komorowego, który odznacza się bardzo dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi. Takie bramy to naprawdę dobry wybór, a ich walory użytkowe zapewniają bezproblemową eksploatację. Jeśli poszukujemy więc bramy przemysłowej lub nawet jedynie bramy garażowej, powinniśmy rozejrzeć się pośród proponowanych przez producentów bram rolowanych.

Oferta jest tak szeroka, że bez problemu znajdziemy z pewnością takie rozwiązanie, które najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Jeśli nie będą to bramy rolowane, to może wybierzemy coś spośród przemysłowych bram podwieszanych lub roletowych. Obecnie rynek jest tak rozwinięty, że ograniczenia wyboru właściwie nie istnieją.