Wybór drzwi ramowych do domu

Chociaż to drzwi skrzydłowe są podstawowym produktem znajdującym się w ofercie producentów, coraz częściej klienci są zainteresowani także innymi rozwiązaniami, na przykład drzwiami przesuwnymi. Na ten wybór decydują się zwłaszcza właściciele małych mieszkań, ponieważ nie chcą oni niepotrzebnie tracić przestrzeni, którą zabierają skrzydła drzwiowe.

Drzwi przesuwne z najlepszych materiałów

producent drzwi przesuwnychWybierając drzwi przesuwne, nie musimy przejmować się tym, że coś będzie stało na podłodze i przeszkadzało w otworzeniu drzwi – w przypadku tego modelu drzwi nie ma takiej możliwości. Dlatego właśnie w małych pomieszczeniach drzwi przesuwne sprawdzają się najlepiej. Powinniśmy jednak pamiętać, że muszą one charakteryzować się nie tylko estetyką, ale także bardzo dobrymi parametrami technicznymi, ponieważ inaczej mogą nie chodzić płynnie. Wiele zależy bowiem od zastosowanego systemu jezdnego. Dobry producent drzwi przesuwnych ramowych wykorzystuje do swoich wyrobów jedynie najlepsze podzespoły, dlatego w takim przypadku nie musimy obawiać się o to, że po krótkim czasie eksploatacji drzwi takie przestaną dobrze spełniać swoją rolę. Aluminiowy system jezdny jest niezwykle wytrzymały i trwały. Warto wiedzieć, że drzwi przesuwne są dostępne w dwóch wersjach – płytowej oraz ramowej.

producent drzwi przesuwnychW przypadku tych drugich, ważna jest także jakość ram, a więc materiał, który został wykorzystany do ich produkcji. Najlepiej sprawdzają się tutaj płyty MDF, ponieważ charakteryzuje je wyjątkowa trwałość oraz wytrzymałość – między innymi na uszkodzenia mechaniczne, ale też na wilgoć, dlatego takie drzwi przesuwne z ramą z MDF mogą być montowane także przy pomieszczeniach takich jak kuchnia. Drzwi przesuwne ramowe mogą być w całości wypełnione płytą HDF lub mogą posiadać oszklenie. Doskonale sprawdza się szyba mleczna, ponieważ dodaje ona dodatkowych walorów estetycznych. Dla estetyki dobry producent zagwarantuje nam w komplecie także maskownice prowadnicy, dzięki czemu szyna jezdna nie będzie widoczna z zewnątrz. Niektórzy mogą zdziwić się, że w komplecie nie ma ościeżnicy, jednak w przypadku drzwi przesuwnych ramowych – nie jest ona zupełnie potrzebna do ich prawidłowego działania.

Montaż takich drzwi nie jest skomplikowany i każdy poradzi sobie z nim samodzielnie, zwłaszcza że producent dostarcza szczegółową instrukcję montażu. Jeżeli jednak nie chcemy poświęcać własnego wolnego czasu na montaż, zawsze możemy zdecydować się na wsparcie profesjonalistów. Każdy producent posiada swoją sprawdzoną ekipę montażową, która działa szybko i sprawnie.