You are currently viewing Wybór drzwi wewnętrznych do mieszkania

Wybór drzwi wewnętrznych do mieszkania

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, to stolarka otworowa również ma znaczenie dla aranżacji mieszkania. Z tego powodu nie powinniśmy bagatelizować na przykład wyboru drzwi wewnętrznych. Warto zdecydować się na takie, które mają atrakcyjny design – jednak oferta producentów jest naprawdę szeroka i możemy złapać się za głowę w obliczu tylu ciekawych propozycji.

Producent drzwi z litego drewna

producent drzwi wewnętrznych drewnianychTo nie tylko klasyczne drzwi skrzydłowe, ale także drzwi przesuwne czy chowane w ścianę! W dodatku asortyment obejmuje także drzwi z przeszkleniem lub całe ze szkła. Które z nich będą najlepszym wyborem? Polecany producent drzwi wewnętrznych drewnianych proponuje wyroby, które posiadają ramę z litego drewna, lub takie, które całe są wykonane z tego materiału. Czasami stosuje się też materiały drewnopochodne, wśród których wymienić można przede wszystkim płyty wiórowe, pilśniowe lub płyty MDF czy HDF. Według producentów, te ostatnie z płyt są najbardziej trwałe. Zaletą drzwi drewnianych jest to, że dobrze pasują one zarówno do pomieszczeń utrzymanych w klasycznym stylu, jak i do tych nowoczesnych, chociaż tutaj są powoli wypierane przez drzwi szklane, przede wszystkim dlatego, że i tutaj producenci zasypują nas atrakcyjnymi możliwościami – drzwi szklane występują w różnych wersjach.

producent drzwi wewnętrznych drewnianychDostępne są nie tylko drzwi ze szkła przezroczystego, ale też takie ze szkła barwionego, witrażowego czy nawet ornamentowego. Oczywiście w każdym wypadku jest to szkło hartowane, co zapewnia drzwiom odpowiednie parametry wytrzymałościowe. Jeżeli jednak wolimy klasykę, pozostańmy przy drzwiach drewnianych. Zamiast tradycyjnych drzwi uchylnych, możemy zdecydować się na przykład na drzwi przesuwne, których zaletą jest to, że nie zajmują zupełnie przestrzeni. To daje nam więcej możliwości aranżacyjnych pomieszczeń. Takie drzwi poruszają się na szynę i zostają wpuszczone w ścianę. Atrakcyjne rozwiązanie, jednak powinno być wybrane już na etapie budowy domu, gdyż podczas remontu może to wymagać zbyt wiele pracy, co z kolei wiązać będzie się ze zbyt wysokimi kosztami. Jak widać, producenci drzwi proponują nam bardzo wiele różnych, równie ciekawych rozwiązań. Wybór może być więc naprawdę trudny.

Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, to kierujemy się zazwyczaj ich estetyką – w odróżnieniu od drzwi wejściowych, nie ma tutaj znaczenia zapewnienie bezpieczeństwa przed osobami z zewnętrz, odchodzi więc konieczność montażu systemu antywłamaniowego. Możemy zwrócić uwagę jedynie na izolację akustyczną oraz termiczną, która jest ważna w obu rodzajach drzwi.