You are currently viewing Wybór funkcjonalnej garderoby

Wybór funkcjonalnej garderoby

Gdy zajmujemy się sprzątaniem, większość z nas zaczyna od układania ubrań znajdujących się w pokoju. Często znajduje się ich na tyle dużo, że uporządkowanie odzieży bywa niezwykle czasochłonne. Kosz na odzież ma zastosowanie tylko do brudnej odzieży. Jednak gdzie trzymać wszystkie sukienki, swetry i spodnie? Zwykła szafa często bywa za mała, zmieści się w niej kilka wieszaków, a reszta odzieży ulega gnieceniu na półkach.

Funkcjonalne garderoby do domu

GarderobaRozwiązaniem w tej sytuacji mogą być funkcjonalne garderoby na wymiar z Warszawy, dzięki którym zmienimy system przechowywania odzieży. W Warszawie jest zdecydowanie większy wybór producentów tych mebli niż w innych miastach. Pozwoli na zagospodarowanie przestrzeni i oszczędzi miejsce, które poświęcaliśmy przed jej budową na przechowywanie. Dzięki niej umożliwione będzie łatwiejsze segregowanie odzieży. Jednak jak wybrać odpowiednią garderobę? Musimy wiedzieć, czym należy się kierować, aby garderoba była solidna i mogła służyć przez wiele lat. Garderoba może służyć jako oddzielne pomieszczenie, jak i być elementem wyposażenia sypialni. Jeżeli nasza sypialnia jest sporych rozmiarów, można pomyśleć o takim rozwiązaniu. Poleca się nie decydować na garderobę zamykaną, kiedy będzie zaledwie o kilkadziesiąt centymetrów większa niż szafa. Wtedy można pomyśleć o garderobie otwartej.

Garderoba na wymiarPrzy niej jednak pamiętajmy o zakupieniu pudeł do przechowywania, by zapobiec zakurzeniu się odzieży. Tradycyjna garderoba powinna zajmować powierzchnię nie mniejszą niż trzy metry kwadratowe. Poleca się zabudowanie jej wzdłuż dłuższych ścian pokoju. Powinno się zachować odpowiednią przestrzeń, pozwalającą na swobodne przebranie się, czy na dostęp do przechowywanych rzeczy. Jeżeli mamy problemy z wyborem odpowiedniego rodzaju garderoby, zawsze możemy skontaktować się z profesjonalną firmą, która udzieli nam szczegółowych informacji i pomoże w montażu. Pamiętajmy, że garderoba powinna mieć odpowiednie oświetlenie, z zastosowaniem żarówek o mocy 25W. Można zautomatyzować oświetlenie, żeby zapalało się za każdym razem, gdy otworzymy drzwi. Kolejną niezbędną kwestią jest odpowiednia wentylacja pomieszczenia. Jeżeli nie mamy wolnych wentylacyjnych przewodów, rozwiązaniem w tej sytuacji będzie kratka wentylacyjna w ścianie wewnętrznej.

Przy małych garderobach poleca się lustro, ponieważ optycznie powiększy pomieszczenie. Jeżeli marzymy o oryginalnej garderobie, z pomocą profesjonalnej firmy, z pewnością uda się zrealizować każdy projekt. Pamiętajmy też o kwestiach wizualnych. Wybierzmy odpowiedni materiał naszej garderoby oraz kolor, który będzie dobrze komponował się z wnętrzem.