You are currently viewing Wybór kominka do domu

Wybór kominka do domu

Klimat, jaki potrafią stworzyć płomienie ognia, sprawia, że to właśnie kominek jest najbardziej pożądanym elementem w salonie. Niektórzy decydują się nawet na jego montaż w sypialni. Wieczorem, zmęczeni po ciężkim dniu, możemy poczytać książkę, leżąc już w łóżku, a przyjemne ciepło z kominka będzie umilać nam tę chwilę.

Stylowe kominki do domu

KominkiNiezależnie jednak od pomieszczenia, bez problemu dopasujemy do niego kominek, ponieważ producenci proponują ich różnorodne wykończenie, zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Dzięki temu kominek daje nam ciekawe możliwości aranżacyjne w każdym wnętrzu. Odpowiednio dopasowany do otoczenia, będzie z pewnością pełnił funkcję wartościowego elementu dekoracyjnego. Wśród propozycji producentów znajdziemy kominki ścienne, wbudowywane w narożnik. Pozwalają one na wykorzystanie obu ścian przy narożniku. Dzięki temu będziemy mogli obserwować płomienie niezależnie od tego, w którym miejscu pomieszczenia się znajdujemy. Kominki całkowicie wbudowane w prostą ścianę także są atrakcyjną opcją, zwłaszcza że możemy wykończyć je w różny sposób, a więc za pomocą kamienia, płytek czy innego materiału. Wnęka ścienna to także dobre miejsce na drewno kominkowe.

KominkiKolejną propozycję producentów stanowią kominki wolnostojące. To urządzenia wykonane najczęściej z żeliwa lub z blachy stalowej odpornej na działanie wysokich temperatur. Kominki wolnostojące znane są jako „kozy”, które najczęściej spotkać możemy w domkach letniskowych, ponieważ są najlepsze do ocieplania niedużych wnętrz. Charakteryzują się prostą konstrukcją, co sprawia, że mogą oddawać ciepło niemal całą swoją powierzchnią. Dodatkowo mogą pełnić funkcję pieca, a więc możliwe jest zagotowanie na nich wody… Także i kominki wolnostojące typu koza mają wiele zalet. Jeśli jednak wybierzemy kominek zabudowany w ścianie, duże znaczenie dla estetyki ma jego szyba. Oprócz klasycznych, producenci proponują też szyby półkrągłe, które są naprawdę stylowe. Jest to ciekawa opcja, na którą decyduje się bardzo wiele osób. Wiele jednak zależy od tego, czy taka szyba będzie pasowała do obudowy. Na przykład, jeżeli zdecydujemy się na kominek rustykalny, wówczas lepiej postawić na klasyczną szybę. Taka obudowa kominka najczęściej wykonana jest z naturalnych materiałów, na przykład z kamienia czy granitu.

Potrafi wprowadzić odpowiedni klimat do wnętrza, jeżeli wszystkie elementy właściwie ze sobą współgrają. Producenci oferują nam wiele ciekawych propozycji z zakresu ogrzewania domu. Jeżeli marzy nam się kominek – z pewnością znajdziemy wyrób, który stylem wpasuje się do charakteru naszego salonu czy innego pomieszczenia w domu.