You are currently viewing Wybór wózków determinuje pracę bramy

Wybór wózków determinuje pracę bramy

Elementów ogrodzenia jest kilka, jednak najważniejszym z nich jest brama. Materiał użyty do wykonania, rodzaj okuć i ich jakość bardzo silnie wpływa na późniejsze funkcjonowanie i korzystanie w praktyczny sposób z ogrodzenia.

Wózki do bram przesuwnych ułatwiają życie

wózki do bram przesuwnychRynek przemysłowy specjalizujący się w produkcji ogrodzeń i akcesoriów pozwala na zastosowanie wielu możliwości. Jeśli chodzi o bramy – najbardziej popularne na przestrzeni ostatnich lat stały się przesuwne. Wśród nich można znaleźć samonośne i szynowe. Te pierwsze są najczęściej spotykanymi. Posiadają w swojej budowie szynę, po której porusza się brama wyposażona w wózki jezdne. Szyna przymocowana jest do powierzchni twardych, jak na przykład beton. W jej budowie można znaleźć zastrzał bramy, który stanowi jej przeciwwagę. Dlatego bardzo ważne jest, aby owa brama była poprawnie zamontowana, żeby przeciwwaga spełniała swoją rolę. Brama szynowa, która jest drugim rodzajem tych przesuwnych nie posiada zastrzału. Jest zdecydowanie krótsza aniżeli samonośna. Szynowa nie należy do tych najczęściej stosowanych chociażby z tego względu, że wszelkie zanieczyszczenia jak liście czy kamienie mogą w znaczny sposób utrudniać poruszanie się jej po szynie. Każdy rodzaj posiada możliwość napędu, dzięki czemu nie ma konieczności zamykania bramy ręcznie.

brama wjazdowaMożna wykonywać w sposób automatyczny. Podnosi to funkcjonalność i wygodę z posiadania takiego elementu ogrodzenia. Jednak, aby praca bramy była odpowiednia, to bardzo ważny jest dobór wózków. Wózki do bram przesuwnych mogą być wykonane z tworzyw sztucznych lub ze stali. Wybór ich uzależniony jest od rozmiarów oraz wagi bramy, do której mają zostać użyte. Należy brać pod uwagę także fakt, że te z tworzyw sztucznych są mniej trwałe i są o około 30% bardziej podatne na ścieranie. Jednak ich zaletą jest znacznie niższy poziom hałasu. Wózki bramowe posiadają cztery otwory, dzięki którym możliwa jest odpowiednia regulacja położenia bramy. Wśród najbardziej popularnych rodzajów tych elementów do bramy można znaleźć wózki o rozmiarach 70×70 mm lub 80×80 mm. Zwykle do bram używane są w ilości trzech, pięciu lub dziewięciu. Bramy posiadające dziewięć rolek są gwarancją trwałości i wytrzymałości. Można je wykorzystywać nawet do bram ważących kilkaset kilogramów. Koszt tych elementów jest rzędu kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wybór zależy od rodzaju bramy i jej jakości.

Ogrodzenie należące do jednych z bardzo istotnych części terenu, na którym jest gospodarstwo domowe czy firma musi być wybierane w sposób precyzyjny. Dobór odpowiednich elementów może mieć wpływ na późniejsza pracę bramy w ogrodzeniu. Jakość i dopasowanie wózków, sposób zamykania (automatyczny bądź ręczny) oraz jej rodzaj są najważniejszymi czynnikami determinującymi wygodę i funkcjonalność ogrodzenia.