You are currently viewing Wycinka drzewa, a firma sprzątająca w Bydgoszczy

Wycinka drzewa, a firma sprzątająca w Bydgoszczy

W zeszłym roku zdecydowałam się na budowę domu w miejscowości pod Bydgoszczą. Spodobała mi się jedna działka, leżąca niedaleko kanału, z bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Ta działka miała jednak jedna wadę. Rosły na niej dwa duże drzewa i to bardzo niefortunnie, bo na środku, gdzie miał stanąć dom.

Firma sprzątająca, która pomoże Bydgoszczy

firma sprzątająca BydgoszczGdyby rosły z brzegu to byłoby to nawet korzystne, bo dawałyby cień, ale tak nic się nie dało zrobić. Trzeba było pomyśleć o pozbyciu się jakość drzew. Wiedziałam jednak, że wycinka drzew nie jest ani prosta, ani tania. W końcu takie rzeczy muszą przeprowadzać specjaliści, a za samo pozwolenie trzeba zapłacić. Zaczęłam czytać na ten temat, żeby wiedzieć co muszę teraz zrobić. Okazało się jednak, ze wycinka drzew nie jest taka trudna i droga jak mi się wydawało. Jeśli zobowiążę się do przesadzenia drzew to nie zapłacę nic za pozwolenie. Było to dla mnie bardzo korzystne. Drzewa były duże i piękne, nie chciałam ich ścinać, skoro mogę je przesadzić. Dostałam pozwolenie na przesadzenie jednego drzewa bliżej płota, a drugiego koło lasu, więc nie będzie z tym tyle pracy. Bardziej martwi mnie pielęgnacja ogrodu po tym wszystkim, bo trzeba wszystko uprzątnąć. Na pewno dookoła będzie pełno ziemi i resztek korzeni. Może znajdzie się jakaś firma sprzątająca Bydgoszcz, która mi w tym pomoże?

Byłoby cudownie. Bardzo się cieszę, ze udało mi się znaleźć firmę, która potrafi przesadzić tak wielkie drzewa, a nie tylko je ściąć. Gdybym nie musiała ich ruszać to bym je tak zostawiła, ale muszę w końcu wybudować własny dom.