You are currently viewing Z jakiego drewna wykonać taras?

Z jakiego drewna wykonać taras?

Choć dąb, sosna i świerk to najpopularniejsze rodzaje rodzimego drewna wykorzystywanego w celach budowlanych – na przykład do produkcji paneli podłogowych czy nawierzchni tarasowych, coraz większą popularność zyskuje już drewno egzotyczne, takie jak bangkirai.

Taras z drewna bangkirai – cechy

taras z drewna bangkiraiTo dlatego, że jego obróbka właściwie nie sprawia problemów, a uzyskiwane podczas strugania i szlifowania powierzchnie odznaczają się wyjątkową gładkością oraz przyjemnym połyskiem. W przypadku drewna na taras, bangkirai może być olejowane, ale impregnacja nie jest koniecznością, gdyż ten materiał wyróżnia się naprawdę dużą trwałością. To właśnie ta trwałość jest przyczyną, dla której taras z drewna bangkirai w Warszawie staje się coraz częściej wybierany przez właścicieli domów jednorodzinnych. Bangkirai, oprócz odporności na negatywne działanie czynników atmosferycznych, odznacza się także wyjątkową twardością, dlatego materiał ten może być stosowany także do produkcji mebli ogrodowych, znajduje też zastosowanie w budownictwie wodnym.

taras z drewna bangkiraiJeżeli zdecydujemy się na taras wykonany z drewna bangkirai, aby mieć pewność, że efekt prac będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami, powinniśmy montaż powierzyć specjalistom. Producenci tarasów bardzo często proponują swoje profesjonalne zespoły montażowe. Pierwszym krokiem, od którego rozpoczynają one prace, jest przygotowanie podłoża pod taras – wydaje się to proste, dlatego też często przez laików jest to bagatelizowane, a – co za tym idzie – przeprowadzane nieprawidłowo. Właściwe przygotowanie powierzchni polega na jej utwardzeniu, zabezpieczeniu przed chwastami i skonstruowaniu systemu odprowadzającego wodę. Przestrzeganie tych kroków zwiększy trwałość gotowego już tarasu. Po przygotowaniu podłoża można rozpocząć wykonanie konstrukcji wsporczej. Zastosowanie odpowiedniego podkładu dyspersyjnego sprawi, że roślinom uniemożliwiony zostanie rozwój pod konstrukcją tarasu. Dzięki zastosowaniu podkładek dystansowych zyskujemy niezbędny odstęp między fundamentem a konstrukcją wsporczą. Nawierzchniowe deski tarasowe mogą być ułożone na dwa sposoby – z widocznym lub ukrytym połączeniem wkrętami.

Wybór zależy zawsze od klienta – od tego, czy stawia on na tradycyjne rozwiązanie, czy woli może zachować harmonię projektu, której nie zaburzą widoczne główki wkrętów. Ukryte połączenie pozwoli nam cieszyć się widokiem egzotycznego drewna nieoszpeconego żadnymi dodatkami. Tarasy z drewna bangkirai są dobrą opcją dla osób, którym zależy na miejscu wypoczynku odznaczającym się dużą estetyką.