You are currently viewing Zaawansowane taśmy LED od producenta

Zaawansowane taśmy LED od producenta

Oświetlenie jest niezwykle ważną częścią życia każdego człowieka, towarzyszy mu ono praktycznie na każdym kroku i właściwie nie wyobrażamy sobie odpowiedniego funkcjonowania bez jego obecności. To ono towarzyszy nam gdy budzimy się wcześnie rano i gdy zasypiamy, dzięki niemu widzimy co dzieje się w zaciemnionych pomieszczeniach i pozwala nam na normalne funkcjonowanie po zmroku.

Zalety oświetlenia LED

LEDJesteśmy na bardzo wysokim poziomie zaawansowania technologicznego i oświetlenie już od wielu dekad nie jest żadnym problemem, stało się ono wręcz jedną z podstawowych potrzeb ludzkich. Świadczy o tym fakt, że około 1/3 produkowanej na świecie energii elektrycznej przeznaczanej jest właśnie na zasilanie wszelkiego rodzaju oświetlenia. Wydaje się to być sumą ogromną, jednak nie jest to trudne do zaobserwowania. Wystarczy zwrócić uwagę na ilość świateł zapalonych na osiedlach mieszkalnych po zmroku, czy po prostu wyjrzeć za okno lecącego po zmroku samolotu. Duże, oświetlone miasta widać nawet nocą z kosmosu. Pokazuje to jak niesamowicie podstawowym elementem naszego życia się ono stało. Ten ogromny konsumpcjonizm często skłania nas do oszczędności w tym sektorze, dlatego też często decydujemy się na rozwiązania bardziej oszczędne w tej dziedzinie. Jeszcze parę lat temu ludzie widzieli żarówki żarowe jako jedyne źródło oświetlenia, co jednak szybko się zmieniło z nadejściem ery ledów.

LEDTradycyjna żarówka ma wydajność około 3-4%, podczas gdy ledy nieubłaganie zbliżają się do progu 30%, a ich żywotność w najlepszych diodach dostępnych na rynku wynosi nawet 100000 godzin, co jest wynikiem ogromnym w porównaniu do maksymalnej żywotności wolframu rzędu około 2000 godzin w żarówce tradycyjnej. Ogromnie popularne w ostatnich czasach stały się taśmy LED, które pobierają niesamowicie małe ilości energii i produkują intensywne światło, a dodatkowo bez problemu można je uformować praktycznie pod każdy rodzaj wnętrza i mebli. Dowolność ich montażu zadecydowała o ich ogromnej popularności, przyczyniła się do tego oczywiście duża oszczędność i oryginalny wygląd. Warto zdecydować się na wysokiej jakości taśmy LED prosto od producenta, gdyż mogą się one okazać niesamowicie opłacalne. Ledy wysokiej jakości zwykle pobierają jeszcze mniej energii elektrycznej, a produkują jeszcze więcej światła.

Wysokiej jakości produkty w tej dziedzinie to już zwykle bardzo zaawansowane technologie z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Dlatego też warto dogadać się co do nich z producentem, gdyż pomimo ich często wyższej ceny, mogą się one bardzo szybko zwrócić ze względu na ich mały pobór mocy.