You are currently viewing Zakładanie ogrodów oraz studia na architekturze

Zakładanie ogrodów oraz studia na architekturze

W młodości kompletnie nie wiedziałam kim powinnam zostać. Wszyscy wysyłali mnie na studia techniczne mówiąc, że tylko w taki sposób mogę osiągnąć jakiś zawód. Niestety ja nie znosiłam matematyki oraz pozostałych przedmiotów ścisłych. Jako uczennica ledwo zdawałam z klasy do klasy.

Uwielbiam zakładać i projektować ogrody

zakładanie ogrodów w PoznaniuOstatecznie miałam jeden talent artystyczny, który mnie ratował. Uwielbiałam rysować. Na dodatek miałam doskonały zmysł i mogłam zajmować się wszystkim związanym z estetyką. Po odebraniu świadectwa dojrzałości przyszedł czas na trudne wybory. Zawsze chciałam bardzo daleko wyjechać. Mieszkałam w małej miejscowości i moim celem było uwolnić się z tego miejsca. Ostatecznie stwierdziłam, że wybiorę architekturę krajobrazu w Poznaniu. To był bardzo trudny kierunek. Jednak musiałam być przygotowana na wszystko. Dzięki temu projektowanie ogrodów mogło stać się moją pracą. Na początku było bardzo ciężko. Mieszkałam w akademiku i nie miałam na miejscu żadnych znajomych. Po około dwóch miesiącach uczęszczania na zajęcia postanowiłam, że zakładanie ogrodów w Poznaniu będzie kiedyś moją bardzo mocną stroną. To oznaczało dużo wysiłku. Moja edukacja na początku wydawała się prosta. Niestety czas pierwszej sesji dużo mnie nauczył. Nie zdałam z jednego przedmiotu i czekał mnie warunek.

Pomimo korepetycji geometria wykreślna była moim koszmarem. Czekał mnie wielki ogrom pracy. Ja po prostu musiałam zdać. Z pozostałych przedmiotów dawałam sobie doskonale radę. Nawet rysunek nie był dla mnie taki straszny jak się wydawał. Swoją przyszłość planowałam właśnie w Poznaniu.