You are currently viewing Zalety i wady mebli na wymiar

Zalety i wady mebli na wymiar

Meble na wymiar to atrakcyjna propozycja dla osób, które są w trakcie aranżowania mieszkania czy też domu – pojawia się jednak pytanie czy jest to rozwiązanie, w które rzeczywiście warto inwestować, skoro na dzień dzisiejszy jest tyle gotowych propozycji w sklepach meblowych. Prawda jest taka, że na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, by jednak zrobić to właściwie i później nie żałować podjętej decyzji należy znać wady i zalety tego rozwiązania.

Wszystko o meblach na wymiar

meble na wymiar w gdańsku - cenaNa początek warto słów kilka powiedzieć o samych zaletach mebli na wymiar. Przede wszystkim należy tu wskazać na to, że jak żadne inne meble te są idealnie dostosowane do naszych potrzeb i do wymagań wnętrza w którym mają być wykorzystane. Tyczy się to zarówno samych wymiarów mebli, które mogą być dowolne, także i te bardzo niestandardowe – co szczególnie przydaje się kiedy mamy do zagospodarowania pomieszczenie o specyficznym układzie, niemniej meble na wymiar to także pewna dowolność, jeśli chodzi o systemy w nich zastosowane, co sprawia, że jest to rozwiązanie szczególnie popularne, jeśli chodzi o zabudowę garderoby, budowę szafy na przedpokoju czy też zagospodarowanie kuchni. Niewątpliwie wysoka funkcjonalność jest największą z zalet tego rozwiązania, ale nie jedyną. Warto tutaj także wspomnieć o wysokiej jakości wykonania, jako że nie są to meble z linii produkcyjnej, a wykonywane indywidualnie – szczegółowość ich wykonania, jak i jakość materiałów zastosowywanych zwykle pozostaje na zdecydowanie lepszym poziomie, w porównaniu do mebli z oferty katalogowej.

meble na wymiar w gdańsku - cenaZwykle, ponieważ jakby nie patrzeć zależy to od producenta u którego zamówimy meble, niemniej z zasady, meble na wymiar wypadają pod tym względem korzystnie. Na plus także można zaliczyć ich unikalność, tutaj zamówienie jest dostosowane do naszych potrzeb i gustu, co oznacza, że może mieć specyficzny kolor, wymiary i tym samym być niepowtarzalne, co zapewne docenią osoby lubiące unikatowe wnętrza. Jakie są zatem wady? Przede wszystkim koszt, dajmy na to meble na wymiar w gdańsku – cena jest zwykle dwukrotnie wyższa niż za podobne modele z oferty katalogowej. Wada jest tu także czas oczekiwania na realizację zamówienie – jako, że mebla na wymiar powstają od zera dopiero w momencie złożenia zamówienia, czas oczekiwania na ich wykonania sięga kilku tygodniu.

Pewną niedogodnością jest tu także fakt, że do momentu zmontowania mebli, nie mamy pewności co do tego jak będą się one prezentować, w prawdzie otrzymujemy zwykle projekt, jednak nie zawsze w 100% oddaje on finalny efekt, z racji czego bywa, że meble robione na zamówienie nie całkiem muszą być zgodne z naszymi oczekiwaniami i tym samym mogą nas rozczarowywać.