You are currently viewing Zalety kupowania mebli na zamówienie

Zalety kupowania mebli na zamówienie

Pomimo szerokiej oferty popularnych sieci sklepów meblowych, niejednokrotnie bardzo trudno znaleźć w nich odpowiednie dla siebie meble. Gdy wymiar i wzór się zgadza brakuje solidności, gdy materiały są bardzo trwałe to wizualnie czegoś brak – chodzenie po sklepach to często nierówna walka, która kończy się porażką.

Meble dobrze zaprojektowane

meble na zamówienieDlatego coraz więcej osób decyduje się na zamówienie mebli na wymiar w profesjonalnym warsztacie stolarskim. Oczywiście cena takiego wyposażenia jest wyższa niż tych dostępnych w sklepach, jednak z pewnością inwestycja tego typu jest opłacalna. Kiedy zdecydujemy się na zamówienie mebli u stolarza możemy liczyć przede wszystkim na to, że idealnie wpasuje się on w nasze oczekiwania i potrzeby. Proces realizacji zamówienia najczęściej rozpoczyna się od wizyty fachowca w naszym domu – ten wymierza przestrzeń, pyta nas o upodobania, dowiaduje się o naszych potrzebach i proponuje konkretne rozwiązania. Na podstawie tak sporządzonych ustaleń wstępnych powstaje projekt graficzny wyposażenia kuchni, łazienki lub innego pomieszczenia. Gdy proces tworzenia wizualizacji jest zakończony, jako klient mamy możliwość wprowadzenia poprawek i zmian, które uważamy za konieczne – nie zawsze każdy zobrazowany pomysł okazuje się strzałem w dziesiątkę, dlatego jest to zaleta, która warto docenić.

meble na zamówienieW sklepach meblarskich często możemy wybierać pomiędzy konkretnymi rozwiązaniami, jednak jest to bardzo ograniczone, ponieważ producent stworzył konkretne szablony, których trzyma się podczas wytwarzania konkretnych rozwiązań. Dlatego szafki są dostępne tylko w kilku wersjach i nie ma możliwości ich zamiany na inne. Meble na zamówienie, które są dopiero w procesie projektowania możemy dowolnie zmieniać. W zależności od zakładu stolarskiego, w cenie może znajdować się albo nieograniczona ilość poprawek, albo tylko kilka. Warto to uściślić, w przeciwnym razie możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami. Kiedy projekt jest już gotowy, przedsiębiorstwo przechodzi do jego realizacji, która najczęściej odbywa się ręcznie, przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Dużą zaletą mebli na wymiar jest to, że możemy wybrać rodzaj materiału, z którego zostaną stworzone.

Wiele przedsiębiorstw nie ogranicza naszego wyboru do płyty meblarskiej, ponieważ posiada znacznie szerszą ofertę. Dzięki temu możemy wykonywać szafki z drewna iglastego, liściastego lub nawet egzotycznego – wszystko zależy od naszych preferencji oraz budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na wykonanie i montaż nowych mebli do domu lub mieszkania.