You are currently viewing Zewnętrzne bramy rolowane

Zewnętrzne bramy rolowane

W sytuacji prowadzenia swojego własnego sklepu lub posiadania magazynu czy innego rodzaju obiektu użyteczności publicznej znajdującego się na zewnątrz, zawsze trzeba wziąć po uwagę dwa aspekty: po pierwsze, na zewnątrz istnieje duża większa szansa włamania lub nawet próby niszczenia kraty rolowanej niż w obiektach zamkniętych; po drugie: krata musi być odpowiednio przygotowana, aby mogła ochronić wnętrze sklepu również przed śniegiem i deszczem.

Ochronne bramy rolowane

Brama sklepowaWiele sklepów finalnie rezygnuje z takiej opcji na rzecz zwykłych przeszklonych drzwi, aczkolwiek właściciele hangarów, magazynów, warsztatów i innych podobnych obiektów nie mają takiej możliwości. Trzeba od razu powiedzieć, że rozwiązanie związane z bramami rolowanymi jest dużo pewniejsze i bardziej rekomendowane. Takie bramy potrafią wytrzymać dużo większą siłę i lepiej opierają się niesprzyjającym warunkom atmosferycznym. Oczywiście trzeba tez być świadomym, że większość sklepów fizycznie nie ma możliwości, aby skorzystać z takiej opcji, przecież ustawicznie wchodzący i wychodzący klienci nie będą sami podnosić kraty rolowanej. Wyjście to zatem najlepiej sprawdza się właśnie w obiektach, które otwiera się i zamyka tylko raz dziennie.

Brama przeciwwłamaniowaWszystkie bramy rolowane aluminiowe zewnętrzne są projektowane i wykonywane w taki sposób, aby doskonale poradzić sobie nawet w obliczu niewielkiego gradobicia. Podstawowa różnica między zewnętrznymi a wewnętrznymi roletami antywłamaniowymi jest taka, że te pierwsze nie są poddawane procesowi perforacji. Jeśli mają stanowić zabezpieczenie również przed deszczem, to oczywiście nie mogą przepuszczać żadnych kropel – podobnie jest ze śniegiem. Tym bardziej że w niektórych magazynach już od samego wejścia składuje się zapasy. Nie można dopuścić do tego, aby one zamokły lub zwilgotniały. Tego typu brama może mieć w zasadzie każde wymiary, jakich potrzebuje klient. Szerokość i wysokość można spokojnie omówić, a zamówienie po kilku dniach będzie gotowe i możliwe do zainstalowania.

Podstawową zaletą omawianego tu rozwiązania jest zdecydowanie bezproblemowa funkcjonalność i wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu nieco wzmocnionego aluminium, krata bezproblemowo zwija się u góry, dzięki czemu nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni. Cały proces odbywa się dzięki mechanicznej tulei, na którą nawija się niepotrzebna chwilowo część rolety. Wystarczy jedynie jeden przycisk, aby w kilka sekund roleta opuściła się cała, zamykając tym samym drogę nieproszonym gościom i niechcianym zjawiskom atmosferycznym. Trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie dla magazynierów i pracowników przeróżnych hal produkcyjnych.